Každé z dvanácti znamení zvěrokruhu patří k jednomu ze čtyř živlů – ohni, vodě, zemi nebo vzduchu. Každý z těchto živlů ovlivňuje vaši povahu jiným způsobem. Který z živlů převládá u vás a co to znamená?

Projevy živlů ve vašem horoskopu se dají vyčíst vícero způsoby – pokud máte k dispozici přesný čas narození, můžete zjistit, v jakých znameních se nacházely jednotlivé planety, a tedy který živel je ve vašem horoskopu nejsilněji zastoupen. Pokud však přístup ke kompletnímu rozestavení planet nemáte, postačí znát vaše sluneční znamení, které je pro celkový náhled na lidský temperament zásadní. Jste oheň, voda, země nebo vzduch?

Horoskop na dnešní den - Středa 05-08-2020 - Nesvěřujte se se svými intimními problémy těm, kteří nemají vaši absolutní důvěru...

Ohnivá znamení

Beran, Lev, Střelec

Oheň je živel velmi aktivní a energetický, který způsobuje, že tato znamení mají obrovský tah na branku. Ale také jsou poměrně přelétavá a nedělá jim problém vykašlat se na věci (i lidi), které se jim už nehodí do krámu. Žádnou přílišnou nostalgii a lpění u nich nečekejte, s odvahou a jistotou se neustále vrhají do něčeho nového. Jsou to ale sprinteři, tahle energie brzy vyhasne a oni začnou hledat zase nový „smysl života“.

Plusy

Stejně jako všechny živly má oheň negativní i pozitivní způsoby, jak se v lidské povaze projevit. Mezi jasná pozitiva patří právě aktivita a rozhodnost, velká odvaha a zápal pro věc. S ohněm se také pojí kreativita a nápaditost a v neposlední řadě je jeho pozitivním projevem také cílevědomost.

Minusy

Horoskop na dnešní den - Středa (03-06-2020) - Dnes se můžete točit kolem skutečně velkých peněz.

Horoskop na dnešní den - Středa (03-06-2020) - Dnes se můžete točit kolem skutečně velkých peněz.

Vycítili jste dobrou příležitost a asi ji nepustíte, dokud ji plně nevyužijete. Jen si dejte pozor, aby vaše počínání neodhalila příliš brzy konkurence. Vzniká možnost podpisu výhodných smluv a kontraktů.

Doporučené články Číst více

Pokud však sklouzne ohnivý živel spíše ke svému negativnímu pólu, projeví se přelétavostí a neschopností u něčeho déle vydržet. Způsobuje také zbytečnou agresivitu a horkokrevnost, žárlivost a hádavost. Projevem silně negativního ohně je také popudlivost, otrávenost a podrážděnost, které se projevují i v těch nejneškodnějších situacích.

Vodní znamení

Rak, Štír, Ryby

Voda je živlem emocí a citů, což způsobuje velkou empatii a silné citové prožívání, ať už k němu dochází otevřeně jako u Ryb a Raků nebo spíše skrytě v nitru daného člověka, jak je tomu u Štírů. Voda je navíc živlem značně přizpůsobivým, tato znamení jsou flexibilní, umějí vyhovět druhým a adaptovat se na jakoukoli situaci. Voda na první pohled trochu klame tělem – tato znamení mohou působit slabě, uzavřeně a povolně, ale je v nich obrovská síla zvládnout cokoli, co si usmyslí.

Plusy

Pokud se vodní živel projeví pozitivně, znamená to, že před vámi stojí člověk velmi silně naladěný na své okolí, který má vynikající intuici a dokáže se do druhých bez problémů vcítit. Je soucitný, nápomocný a vždy ochotný, kromě toho také extrémně loajální k přátelům i rodině. Vodními vlastnostmi jsou důvěřivost, klid a skromnost, tato znamení jsou velmi hluboká s bohatým vnitřním životem.

Minusy

V negativním pólu znamená voda ustrašenost, neschopnost formulovat vlastní názor, natož ho prosadit. Váže se k tomu i přecitlivělost, urážlivost a ublíženost. Negativní vodní vlastností jsou i lenost a jakási otupělost až lhostejnost k životu. V krajních případech se projevuje melancholie a negativní přístup k životu.