Jaký je váš vztah k penězům? Umíte s nimi hospodařit, nebo patříte k těm, kteří mají každý měsíc hluboko do kapsy? Utrácíte rádi, nebo dokážete své finance držet pod kontrolou? Napoví vám znamení, v němž jste se narodili!


Beran

Impulzivní Berani mají tendenci zacházet s financemi neopatrně. Ne vždy to ale musí být špatně. Rádi byste hodně vydělávali, ale moc to s penězi neumíte. Když najdete práci, která vás bude bavit, a která vám bude přinášet finanční výhody, tím lépe pro vás. Problém může být peníze spořit, protože jste impulzivní ve všem, co děláte.

Rádi nakupujete a nesledujete pečlivě svůj rozpočet. Na druhou stranu díky své impulzivnosti dokážete rychle překonat i finanční problémy a odrazit se ode dna. Přitahují vás rizikové a investiční strategie, zvláště ty, které slibují rychlý výdělek. Pozor na to, v dlouhodobém horizontu nemusí fungovat.

Co je nejsilnější stránka vašeho znamení, která vás dostane z průšvihů?

Co je nejsilnější stránka vašeho znamení, která vás dostane z průšvihů?

Díky čemu jste silnější a jdete stále kupředu, i když to bolí nebo vám někdo hází klacky pod nohy?

Doporučené články Číst více

Býk

Býci jsou věrní a odhodlaní dosáhnout téměř všeho. Tvrdě pracujete a obvykle za to dostanete vynikající výdělek. Býváte ve svém zaměstnání věrní a pokud dostáváte dobře zaplaceno, rozhodně nepůjdete jinam a do nejistoty, kde byste měli méně peněz. Máte praktickou povahu, takže umíte spořit a šetřit.

I když si to můžete dovolit, zbytečně nerozhazujete, ale v případě větších výdajů jste schopni zpřísnit svůj rozpočet a uskrovnit se. Cítíte se mnohem líp, když víte, že máte v bance dost prostředků a pracujete usilovně na tom, aby tam bylo peněz ještě víc. Přitahují vás investice, které se budou dlouhodobě vyplácet. Jste také úspěšní, pokud jde o investice do nemovitostí.

Blíženci

Blíženci jsou náchylní k impulzivnímu nakupování. Když jste ve stresu nebo máte dobrou náladu, vyrazíte na nákupy, i když vlastně nic nepotřebujete. I proto pro vás bývá dost velký problém šetřit a dost často jste taky v debetu, pokud jde o váš účet v bance. Naštěstí máte i kreditní kartu. Jen pozor, abyste vše vyrovnali včas. Jste ale optimisté, takže se nedostatkem peněz dlouho netrápíte.

Jste šikovní a pracovití, takže velmi brzo zase nějaké peníze získáte. Často měníte zaměstnání, což může mít nepříznivý vliv na vaše finance, ale díky optimistické povaze máte téměř vždy stálý příjem. Navíc jste chytří a dynamičtí, takže o investiční nápady nouzi nemáte. Hodil by se vám finanční poradce, účetní nebo partner, který to s penězi umí a je praktický.

Rak

Raci jsou rodinné a stabilní typy, které své blízké vždy finančně zabezpečí. Jsou ochotní pracovat tvrdě, a to dokonce i tam, kde se jim moc nelíbí, jen aby měli solidní příjem. Raci milují budování hnízda, a když ho vybudují, rádi se o něj starají a chtějí, aby se všichni cítili bezpečně i pokud jde o peníze.

Nejednáte impulzivně, neutrácíte, když nemusíte, ale když peníze máte, rádi investujete do cenných předmětů, jako jsou starožitnosti a podobně. Přitahují vás investice do nemovitostí, protože se domníváte, že dobrý dům je nejlepší investice do života. Vždy dáte na svoje instinkty, takže málokdy proděláte. Pokud jde o peníze, nikdy zbytečně neriskujete.