Staří Egypťané byli výborní pozorovatelé oblohy a hvězd. Dokonale znali souhvězdí a pohyby hvězd, podle kterých stavěli své monumentální chrámy a pyramidy. Pojďme se podívat na jejich horoskop. Vaše datum narození vám řekne, který egyptský bůh se ve vás ukrývá.

 

Horoskop na dnešní den - Středa (28-11-2018)

Horoskop na dnešní den - Středa (28-11-2018)

Ozvou se problémy, kontakt s okolím nebude moc příjemný

Doporučené články Číst více

Usir – 27. březen – 25. duben

Usir (nebo také Osiris) byl v dávných dobách nejmilovanějším egyptským bohem. Byl manželem slavné Isis. Dle legendy ho lidé milovali proto, protože sestoupil z nebes a naučil lid hospodařit a zabývat se zemědělstvím. Byl zabit svým bratrem Sutechem. Jeho milovaná Isis ho s pomocí boha Anupa opět přivedla k životu.

Lidé narození ve znamení Usira – Jste velice talentovaný člověk. Umíte z ošuntělých a starých věcí tvořit věci nové, krásné a moderní. Přátelé a rodina vás mají velice rádi. Jste zábavní a nezkazíte žádnou legraci.

Amon – 26. duben – 25. květen

Velký bůh slunce a slunce samo. Byl jedním z nejvyšších a nejdůležitejších bohů. Slunce totiž měli Egypťané ve velké úctě.

Lidé narození ve znamení Amona – Jste rozeným vůdcem. Slunce, které tento bůh znázorňuje, vám dává velkou sílu a odhodlání. Když se dostanete do pozice šéfa, nikdy své podřízené nedřete otrokářsky z kůže. Vždy je raději motivujete a řešíte domluvou. Skvěle zvládáte i týmovou práci. Jste velmi zodpovědní a dokážete na sobě nést tíhu klíčových projektů. Přitom ale zvládáte trpělivě naslouchat a být otevření také jiným pohledům, než je ten váš. Právě to z vás dělá člověka, kterého zbožňují jak v práci, tak v kruhu blízkých.

Horoskop na dnešní den - Úterý (30-04-2019)

Hathor – 26. květen – 24. červen

Hathor byla bohyní plodnosti a lásky. Mohli bychom si ji představit například jako řeckou bohyni Afroditu. Dále je bohyní hudby, tance a alkoholu. Byla bohyní velice oblíbenou a po celém Egyptě má postaveno mnoho chrámů.

Lidé narození ve znamení Hathor – Jste věčným dítětem, které možná nikdy nevyroste. Milujete svůj život a plnými doušky si ho užíváte. Máte mimořádnou vlastnost objevovat krásu a bohatství i tam, kde běžní lidé vidí jen špínu a bezútěšnost. Věříte v karmu a v to, že veškeré dobro, které na světě vykonáte, se vám znovu vrátí. Vás jednoduše nelze nemít rád.

Fénix – 25. červen – 24. červenec

Bájný pták, který se vyskytuje v mnoha mytologiích celého světa. Jeho živlem je oheň. Když zemře, změní se v popel, ze kterého se znovu narodí. Egypťané jej nazývali Bennu. Je zobrazován jako volavka nebo sokol s volavčí hlavou. Podle Hérodota přilétá starý fénix jednou za 500 let do chrámu v Héliopoli, kde shoří a znovu se narodí jako mladý pták. Fénixe znali dokonce i staří Číňané a Řekové

Lidé narození ve znamení Bennu (fénixe) - Máte mimořádnou vlastnost vytvořit něco hodnotného naprosto z ničeho. Jste nenapravitelní optimisté a zastáváte názor, že neúspěch je pouze jedna z mnoha možností, jak se s věcí poprat. Vždy tak v sobě najdete sílu jít dál a zkusit to znovu, k čemuž motivujete také lidi kolem sebe. Rádi trávíte čas v kruhu svých blízkých, ale občas potřebujete také být jen sami se sebou.