Podzim na náladě nepřidá. Dny se krátí, počasí se kaboní... ale hvězdy pořád ukazují cestu. V říjnu vyhráli hlavní cenu Štíři.

Beran

V říjnu bude většinu Beranů dobře vystihovat přísloví - Kdo jednou ptáka z ruky pustí, na střeše ho těžko lapne. Do znamení Berana se pomalu vrací ze sousedního Býka Uran, planeta života a to znamená, že Berani by se měli pevně držet všech svých rozhodnutí a předsevzetí z minulého měsíce, zvláště těch, která se týkají práce a partnerství. Takže, pokud jste změnili práci nebo jste změnili či vyměnili partnera a najednou se vám zdá, že to nebyla právě šťastná volba, zkuste ještě vydržet až do konce října 2019.
 

Na povrch vyplave hromada věcí, o kterých jste s velkou pravděpodobností nevěděli a které vám pomohou v dalším rozhodování. Čekáte-li jakékoliv větší změny, můžete se jich dočkat především v oblasti citů, emocí, lásky a přátelství, je téměř jisté, že právě nadcházející říjen vám vloží do rukou klíč k srdci vaší vyvolené, popřípadě vašeho zvoleného, leč dosud špatně odhadnutého budoucího perspektivního partnera.

Žárlivost podle astrologie: Která znamení patří k největším žárlivcům a jak jste na tom právě vy?

Žárlivost podle astrologie: Která znamení patří k největším žárlivcům a jak jste na tom právě vy?

Podívejme se nyní, jak jsou na tom se žárlením jednotlivá znamení zvěrokruhu.

Doporučené články Číst více

Býk

Pro Býky se říjen 2019 stane symbolem stability a jistoty. Kdybychom hledali přísloví, které by vystihovalo Býky zvláště v druhé polovině října 2019, určitě by se k nim hodilo - Čím starší kozel, tím tvrdší roh. Samozřejmě to nebude platit zrovna v tom, co vás asi první napadne, ale půjde spíše o názory či lépe řečeno o názorovou pružnost.
 

Retrográdní Uran, zvláště ve spojení s Měsícem často symbolizuje situace, kdy se dostanete s někým do sporu, může to být i partner, partnerka nebo soused, či dokonce člen rodiny, ale na to, abyste se dohodli, budete potřebovat vyšší míru tolerance a schopnost bezbolestně snížit vlastní nároky. Může se snadno stát, že vám někdo bude něco dlužit a  nebude mít prostředky na pokrytí vašich požadavků. Pokud dokážete počkat, projeví se to v kladném slova smyslu i na dalším vývoji vašeho osudu.


Blíženci

Všichni Blíženci, téměř bez výjimky prožijí celkem poklidný celý měsíc říjen, do jejich životů nebudou vstupovat žádné překvapující nebo šokující novinky, ani je nečekají žádné zvláštní osudové změny či dokonce kotrmelce. Jako kdyby se jejich existence řídila příslovím, vůz musí, když se koně oprou.
 
Vývojová stabilita je celkem dobrá věc, protože přináší klid do života, ale platí to i naopak, když se například živější nebo aktivnější Blíženci budou snažit něco ve svém životě změnit, může se snadno přihodit, že to půjde jen stěží nebo pomalu. To se týká i pracovních změn nebo změn v partnerství. Pokud máte někoho vyhlédnutého jako nového partnera a ještě jste mu tuto radostnou novinku nesdělili, bylo by lepší s tím počkat do listopadu nebo prosince.

Rak

Znamení Raka se bude v říjnu 2019 rovněž vyznačovat spíše klidem než horečnou činností, zdraví bude sloužit a pokud máte za sebou období nemoci nebo jste v rekonvalescenci, zaznamenáte rychlé uzdravení nebo uzdravování. Raci, kteří nikoho nemají a někoho by mít chtěli, se mohou celkem snadno a rychle seznámit právě v polovině října 2019. Budou se ale přitom držet při zemi, jako kdyby se řídili příslovím, když nemáš křídel, nelítej. 

Z pracovního a podnikatelského hlediska bude říjen pro Raky znamenat spíše stagnaci než rozlet. Dá se očekávat, že hodně času budou Raci věnovat úklidu a udržení systému v domácnosti. Všeobecně se dá říct, že říjen 2019 umožní Rakům si odpočinout a načerpat nových sil do dalších bojů o vlastní úspěch na listopad a prosinec.