Pověr o tom, co nosí a nenosí štěstí či smůlu, existují hromady. Některé znají všichni, jiné jsou krajové, nebo dokonce rodinné. Klepání na dřevo, poplivání pro štěstí či házení mincí do fontány, to všechno jsou vcelku neškodné zvyky – pokud se jimi ovšem nenecháte příliš ovlivnit a ovládnout. Někteří ve „smolné dny“, jako je třeba pátek třináctého, radši vůbec nic nedělají, protože mají pocit, že mohou všechno jedině zkazit. Která znamení věří každé druhé pověře a kdo je spíše skeptik?

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Berani jsou na pověry příliš netrpěliví a horkokrevní. Aby si dělali hlavu z toho, jestli projdou pod žebříkem nebo se nestihnou vyhnout nějaké černé kočce? Děláte si legraci? Znají svou ukvapenost, takže když se jim náhodou nedaří, berou to jako vlastní chybu a nalijí do všeho extra porci energie, aby to vyvážili. Berani jsou trochu jako buldozer, proto je pověry prostě nemůžou zaskočit. Navíc věří, že každý je svého štěstí strůjce a málokdo přijde k čemukoli „jen tak“. Na náhody moc nehrají.

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Býci jsou velmi praktické znamení, které stojí nohama pevně na zemi. Své jednání zakládají spíše na pečlivé úvaze a životní zkušenosti než na tom, jestli se jim povedlo rozbít zrcadlo a mají teď mít sedm let smůly. Se stejnou pragmatičností berou i fakt, že kapka štěstí navíc nikomu v životě nikdy neuškodila, takže když se naskytne příležitost provést nějaký neškodný rituál, který jim ho zaručí, jsou pro. Ani smůle nepůjdou naproti a do velké akce se třeba v pátek třináctého vrhat nebudou.

Jediná rada pro šťastný vztah podle horoskopu: Jak najde štěstí právě vaše znamení?

Jediná rada pro šťastný vztah podle horoskopu: Jak najde štěstí právě vaše znamení?

Na spokojený vztah nebo manželství má každý jiný recept. Někomu vyhovuje více svobody, jiným drama, dalším zase každodenní blízkost. Astrologie poměrně přesně vystihuje naše základní osobnostní rysy a mimo jiné může poskytnout životní radu, díky které můž

Doporučené články Číst více

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Blížence pověry překvapivě dost ovlivňují: rozhodně o nich mají větší přehled než mnozí jiní. Trošku se však za svou pověrčivost stydí. Jako znamení, pro které je intelekt základní hodnotou, rozumově chápou, že pátek bude vždycky jen pátek, ať bude mít jakékoli datum. Přesto se však nemůžou zbavit špatného pocitu. A tak je lze přistihnout, jak tajně pročesávají trávník kvůli čtyřlístku a klepou na kdeco, co jim přijde pod ruku. Když je nachytáte, přejděte to: byli by na rozpacích.