Lev nikdy neumí přiznat chybu. Nebývá nevěrný, muži ve znamení Lva rádi šéfují, ženy Lvice ani nemusí být krásné, ale chovají se tak, že je všichni berou jako dokonalé. Jaké je ideální povolání pro Lva, jak si povede v lásce, v práci, jaké jsou jeho slabiny ve zdraví?

Lev  23. července – 23. srpna

Vládnoucí planeta: Slunce
Živel: Oheň
Část těla: srdce, oběhový systém a hrudní páteř
Květina: slunečnice, měsíček zahradní, vlaštovičník
Kámen: rubín, jantar, heliotrop 

Lháři podle znamení: Berani nelžou, Štír využívá lež jako zbraň

Lháři podle znamení: Berani nelžou, Štír využívá lež jako zbraň

Která znamení ráda zalžou, a pro která je lež tabu? Lhát můžeme z mnoha důvodů a někdy je ani nepovažujeme za zavrženíhodné, ale je to opravdu tak?

Doporučené články Číst více

Základní charakteristika

O tom, že je Lev znamení královské, nikdo nepochybuje. Zatímco Rak chce mít domeček, kam zavře sám sebe a odkud rodině únik nedovolí, touží Lev po světle ramp. Z osamělého Lva, kterého nikdo neobdivuje ani nechválí, se stává velice protivná a otrávená bytost. Když však Lvovi dáte jeho porci obdivu a velebení, odmění se vám vskutku královsky. Lev se totiž potřebuje chlubit nejen sám, ale potřebuje mít kolem sebe i lidi, které bude obdivovat a vynášet na piedestal.

Pokud rozprávíte se Lvem, připravte se na historky o ideální rodině – jak té, ze které pochází, tak i té, kterou sám vytvořil. Jeho rodiče byli skvělí, jeho děti jsou geniální a jeho partner záviděníhodný. Pokud máte doma Lva, je pravděpodobnost, že vám bude nevěrný, poměrně nízká. Kdyby vám zahnul, musel by přiznat, že si nevybral dobře – a to pravý Lev nikdy nepřizná. Celý život se řídí tím, že by klidně připustil, že udělal nějakou chybu, ale že to nejde, protože on chyby prostě nedělá.

Jaký je muž narozený ve znamení Lva?  

Můžete si být jistí, že ho nepřehlédnete. Když někam vstoupí Lev, vstoupí tam král. Lev na sebe rád upozorňuje – ale ještě raději to udělá tak, aby na něj a jeho kvality upozorňovali ti druzí a on se mohl tvářit, jako by o to ani nestál. Každý Lev se během života žene na vedoucí místo a většina z nich ho i získá. Je však dlužno říct, že Lev je jako nadřízený spravedlivý a velkorysý.

Žena narozená ve znamení Lva

Předem si uvědomte, že nemusí být zrovna klasicky krásná. To ale nic neznamená. Žena zrozená ve Lvu se umí chovat a tvářit tak, že nikoho ani nenapadne, že krásná není. Umí se chovat v každé společnosti tak, aby jí záhy všichni rádi a dobrovolně zobali z ruky. Když jdete se Lvicí mezi lidi, připravte se na to, že budete druzí. První místo patří přece jí!

Kde najdete nejlepšího přítele? Býci mezi Rybami, Blíženci mezi Vodnáři!

Kde najdete nejlepšího přítele? Býci mezi Rybami, Blíženci mezi Vodnáři!

S někým si rozumíte na „první dobrou“, s jiným to tak snadno nepůjde. Nesmíte se divit. Záleží totiž i na tom, v jakém slunečním znamení jste se narodili. Některá znamení jsou kompatibilní, jiná méně a některá vůbec ne.

Doporučené články Číst více

Lev a láska

Pokud se týká Lva jako partnera, chce mít vedle sebe někoho, kým se bude moci chlubit. Právě tady je však potřeba opatrnost. Když Lev usoudí, že se ho partner snaží přerůst (nebo když pochopí, že by mohl být i lepší), nastane rázem problém. Lví žárlivost i na ty nejbližší je ostrá až zničující.