Od dávných dob je sedmička pokládána za číslo šťastné, moudré, božské a dokonce kouzelné. Za «andělské znamení» označovali předkové sedmičku a věřili, že přináší štěstí, bohatství a lásku. Je to tak doopravdy?

Číslo sedm nás obklopuje ze všech stran: sedm dní v týdnu, sedm vládnoucích planet, sedm čaker, sedm hudebních not, sedm krás má sedmikráska. Magie tohoto čísla pronikla i do pohádek: Za sedmero horami, za sedmero řekami… poklad ukrývaný za sedmero dveřmi… sedmero bylo krkavců…

Horoskop na dnešní den - Pátek (27-12-2019) - Možná se doma a na pracovišti necítíte dost uznáváni a respektováni.

Horoskop na dnešní den - Pátek (27-12-2019) - Možná se doma a na pracovišti necítíte dost uznáváni a respektováni.

Zvažte svou motivaci a buďte přitom sami k sobě poctiví. Nemusíte mít vždy ve všem pravdu. Nebyli jste připraveni na tolik těžkostí a jejich překonání vám zabraloněco času. Ale naučili jste se něco nového. Den ovlivněn pozitivní kosmickou energií.

Doporučené články Číst více

Číslo sedm má těsné spojení s přírodou, harmonií a Vesmírem. Je symbolem duchovního hledání a smíření. Sedmička nese energii vnitřního pokoje a citové stability. Probouzí intuici, schopnost správně se rozhodovat a vyjevuje skryté lidské talenty.

Symbolická vyobrazení sedmičky jsou ochranou před stresem a pomáhají dosáhnout touženého výsledku. Před důležitou událostí – třeba vystoupením na veřejnosti nebo pohovorem – si na ruku navlékněte sedm tenkých kovových náramků. Ve vypjatých chvílích probírejte prsty krátké korálky o sedmi kuličkách jako růženec. Dýchejte vůni éterických olejů cypřiše a borovice. Tyto stromy náležejí Saturnovi, planetě, která je patronem sedmičky.

Talisman pro štěstí

Energie čísla sedm pomáhá zbavit se nervového napětí a stresu a dostat se z deprese. Zvolte si pokojovou rostlinu o sedmi lístcích a postavte ji do hlav postele. Kytici z listů Koňského kaštanu (Kaštanu jírovce) dejte do vázy nebo ji usušte do herbáře. Na dvoře nebo na zahrádce soukromého domu ochrání váš duševní klid Sedmikvítek evropský. Vyrobte si vlastnoručně květ o sedmi lístcích a noste ho při sobě jako talisman. Kupte si přívěšek v podobě sedmibarevné duhy nebo uroborose – hada či draka zakusujícího se do vlastního ocasu, symbolu završenosti i nekonečného cyklu a věčného návratu. Pokud hledáte řešení nějakého složitého problému, vezměte si sedm tužek a list papíru. Nemyslete na problém, prostě si malujte a využijte přitom každou z barev. Pokud vás řešení nenapadne hned při kreslení obrázku, složte papír a noste ho s sebou – problém se brzy vyřeší.

Číslo životní cesty

Pokud po sečtení všech číslic v datu svého narození dostanete sedmičku, je právě ona číslem vaší životní cesty. «Sedmičky» jsou uzavřené, jen nerady si pouštějí blíž jiné lidi. Jsou k sobě náročné a jsou spravedlivé k ostatním. Sedmičkoví lidé nejčastěji projevují talent v humanitních disciplínách a mají zvláštní schopnost spatřovat krásu v obyčejnosti.

Denní partnerské horoskopy lásky na Pondělí (28-10-2019) - Máte problémy se sebedůvěrou, proto se bojíte ve své práci rozhodovat.

Denní partnerské horoskopy lásky na Pondělí (28-10-2019) - Máte problémy se sebedůvěrou, proto se bojíte ve své práci rozhodovat.

Někdy máte až příliš nezávislý vztah k penězům, dnes si uvědomíte, že m?že být dobré i šetřit. Nově objevená restaurace vám dá chuť do zábavy.

Doporučené články Číst více

Sedmičky usilují o dokonalost a materiální hodnoty u nich nestojí na prvním místě. Nejsou průbojné, nejsou hrubé a neumějí se přizpůsobovat. Stanovených cílů sedmička dosahuje houževnatou prací. Ráda se dopídí pravdy, důvěřuje více své intuici nežli rozumu a většinou je to zcela oprávněné. Sedmičky bývají dobrými učiteli a psychology, protože jako nikdo jiný dokážou naslouchat i dát moudrou radu.

V osobním životě mívají sedmičky problémy kvůli neschopnosti vyjádřit své pravé city. Umějí obětavě milovat, ale vášeň v nich budí ostych. Usilují a stabilní vztah s jistým odstupem. Pokud se však sedmička přesvědčí, že může partnerovi plně důvěřovat, otevře se mu celá.

Sedmičky nemilují prázdné tlachání po telefonu, řeči o ničem jim lezou na nervy, v rozhovoru s blízkým člověkem však rozhodně mají co říct. Chtít sedmičku předělat nebo převychovat raději nezkoušejte! Číslo sedm je spojeno s prudkými změnami. Lidé sedmičky mohou v jedinou chvíli o všechno přijít a za nedlouhý čas získat velice mnoho díky pouhopouhé šťastné náhodě.