Od dávných dob je sedmička pokládána za číslo šťastné, moudré, božské a dokonce kouzelné. Za «andělské znamení» označovali předkové sedmičku a věřili, že přináší štěstí, bohatství a lásku. Je to tak doopravdy?

Číslo sedm nás obklopuje ze všech stran: sedm dní v týdnu, sedm vládnoucích planet, sedm čaker, sedm hudebních not, sedm krás má sedmikráska. Magie tohoto čísla pronikla i do pohádek: Za sedmero horami, za sedmero řekami… poklad ukrývaný za sedmero dveřmi… sedmero bylo krkavců…

HOROSKOP LASKAVOSTI: RYBY, VÁHY NEBO BLÍŽENCI? KTERÉ ZNAMENÍ JE NEJVÍC MILÉ?

HOROSKOP LASKAVOSTI: RYBY, VÁHY NEBO BLÍŽENCI? KTERÉ ZNAMENÍ JE NEJVÍC MILÉ?

Někdo je laskavý, protože se to od něj očekává, ale některá znamení to mají už prostě v sobě. Do jaké party patříte vy? Najdete se mezi laskavým znamením?

Doporučené články Číst více

Číslo sedm má těsné spojení s přírodou, harmonií a Vesmírem. Je symbolem duchovního hledání a smíření. Sedmička nese energii vnitřního pokoje a citové stability. Probouzí intuici, schopnost správně se rozhodovat a vyjevuje skryté lidské talenty.

Symbolická vyobrazení sedmičky jsou ochranou před stresem a pomáhají dosáhnout touženého výsledku. Před důležitou událostí – třeba vystoupením na veřejnosti nebo pohovorem – si na ruku navlékněte sedm tenkých kovových náramků. Ve vypjatých chvílích probírejte prsty krátké korálky o sedmi kuličkách jako růženec. Dýchejte vůni éterických olejů cypřiše a borovice. Tyto stromy náležejí Saturnovi, planetě, která je patronem sedmičky.

Talisman pro štěstí

Energie čísla sedm pomáhá zbavit se nervového napětí a stresu a dostat se z deprese. Zvolte si pokojovou rostlinu o sedmi lístcích a postavte ji do hlav postele. Kytici z listů Koňského kaštanu (Kaštanu jírovce) dejte do vázy nebo ji usušte do herbáře. Na dvoře nebo na zahrádce soukromého domu ochrání váš duševní klid Sedmikvítek evropský. Vyrobte si vlastnoručně květ o sedmi lístcích a noste ho při sobě jako talisman. Kupte si přívěšek v podobě sedmibarevné duhy nebo uroborose – hada či draka zakusujícího se do vlastního ocasu, symbolu završenosti i nekonečného cyklu a věčného návratu. Pokud hledáte řešení nějakého složitého problému, vezměte si sedm tužek a list papíru. Nemyslete na problém, prostě si malujte a využijte přitom každou z barev. Pokud vás řešení nenapadne hned při kreslení obrázku, složte papír a noste ho s sebou – problém se brzy vyřeší.

Číslo životní cesty

Pokud po sečtení všech číslic v datu svého narození dostanete sedmičku, je právě ona číslem vaší životní cesty. «Sedmičky» jsou uzavřené, jen nerady si pouštějí blíž jiné lidi. Jsou k sobě náročné a jsou spravedlivé k ostatním. Sedmičkoví lidé nejčastěji projevují talent v humanitních disciplínách a mají zvláštní schopnost spatřovat krásu v obyčejnosti.

Jste tou nejlepší ženou pro manželství? Znamení zvěrokruhu vám napoví

Jste tou nejlepší ženou pro manželství? Znamení zvěrokruhu vám napoví

Datum, kdy se člověk narodí, nám podle znamení zvěrokruhu mnohé prozradí o jeho povaze, přístupu k partnerovi a také k manželství. Dnes se zaměříme na ženy a na to, které jsou podle znamení ty nejbáječnější manželky.

Doporučené články Číst více

Sedmičky usilují o dokonalost a materiální hodnoty u nich nestojí na prvním místě. Nejsou průbojné, nejsou hrubé a neumějí se přizpůsobovat. Stanovených cílů sedmička dosahuje houževnatou prací. Ráda se dopídí pravdy, důvěřuje více své intuici nežli rozumu a většinou je to zcela oprávněné. Sedmičky bývají dobrými učiteli a psychology, protože jako nikdo jiný dokážou naslouchat i dát moudrou radu.

V osobním životě mívají sedmičky problémy kvůli neschopnosti vyjádřit své pravé city. Umějí obětavě milovat, ale vášeň v nich budí ostych. Usilují a stabilní vztah s jistým odstupem. Pokud se však sedmička přesvědčí, že může partnerovi plně důvěřovat, otevře se mu celá.

Sedmičky nemilují prázdné tlachání po telefonu, řeči o ničem jim lezou na nervy, v rozhovoru s blízkým člověkem však rozhodně mají co říct. Chtít sedmičku předělat nebo převychovat raději nezkoušejte! Číslo sedm je spojeno s prudkými změnami. Lidé sedmičky mohou v jedinou chvíli o všechno přijít a za nedlouhý čas získat velice mnoho díky pouhopouhé šťastné náhodě.