Mýty severoamerických indiánů povídají o Velkém Stvořiteli či Velkém Duchu, který přivedl na svět lidi a zvířata. V pověstech řady kmenů žila na zemi dříve zvířata než lidé a zvířata také pomáhala lidem s příchodem na svět, naučila je lovit i zakládat oheň.

Část lidí dokonce původně zvířaty byla a až později získala lidskou podobu. Kmen od kmene se legendy liší, jedno mají však společné: velká úcta k celé přírodě a ke zvířatům zvlášť. Přesvědčení, že každý člověk v sobě nese znaky „svého“ zvířete, vyjadřuje i „indiánský horoskop„:

Typy partnerů podle znamení: Ryby jsou romantické citlivky a Štíři nevypočitatelné zmije! Jak jste na tom vy?

Typy partnerů podle znamení: Ryby jsou romantické citlivky a Štíři nevypočitatelné zmije! Jak jste na tom vy?

Jste někdy až moc velká citlivka, nebo ve vztahu hledáte spíš logiku? Hádáte se rádi, nebo se snažíte všem zavděčit? Podívejte se, jaký typ partnera jste podle znamení zvěrokruhu a na čem byste měli ještě zapracovat!

Doporučené články Číst více

vydra (20. ledna – 18. února)

Symbol změny k lepšímu, ztělesnění naděje.

Totem vydry přináší životní optimismus, elán, aktivitu a pracovitost. Životní překážky jsou pro vydru výzvou ke hře, v níž se nehodlá vzdávat. Vydra je pevná, silná, má v každé situaci neutuchající smysl pro humor. Jako společník je všude vítaná a má plno přátel. Snadno navazuje vztahy. Přátele v nouzi neopouští a je jim velkou oporou.

Kromě řady nadání má vydra velmi vyvinutý smysl pro spravedlnost. Nesnese křivdu vůči sobě stejně jako vůči jiným a neváhá se postavit na obranu kohokoli i proti převaze.

Vydru snadno zaujme něco nového, vrhne se na to se vším zápalem, ale stejně snadno dokáže věc opustit.

Duševní síla jednotlivých znamení horoskopu

Duševní síla jednotlivých znamení horoskopu

Duševní síla není o nic méně důležitá, než síla fyzická. Někdy má v životě dokonce ještě větší význam. Povězme si něco o zrozencích jednotlivých znamení horoskopu a jejich duševní síle.

Doporučené články Číst více

vlk (19. února – 20. března)

Totem vlka je spojován se severem, zimou a nocí. Je to tajemné, tiché a plaché zvíře. Nevyplácí se podceňovat jeho velkou sílu a pevný stisk zubů.

Vlci jsou velmi emocionální, jemní a plaší lidé. Nadevše si cení lásky a jsou také schopni hluboké lásky. Své city skrývají a často se drží stranou. Kromě lásky touží vlk také po nezávislosti – pokud nemá v lásce úspěch, může se stát, že po prvním neúspěchu zůstane navždy sám.

Vlk umí snít, je dobromyslný, srdečný a důvěřivý. Někdy může na svou laskavost a důvěřivost i doplatit. Není však radno dostat vlka do situace, kdy se cítí ohrožen, neváhá dát pak najevo všechnu svou sílu.

Je vášnivý, štědrý a laskavý. Pokud je odhozen, velmi trpí a klidně se může i pomstít.

Sokol (21. března – 19. dubna)

Sokol je ztělesněním vzletu, zázračné moci a slunce, symbol vítězství.

Totem sokola přináší na svých křídlech svobodu a záruku vysoké morálky. Lidé v něm narození bývají stateční a pohotoví, schopní bleskové reakce. Neváhají kout železo, dokud je žhavé. Jsou to rození vůdci, schopni najít řešení i v těch nejsložitějších situacích. Nebojí se převzít iniciativu a postavit se do čela. V moderní době v nich můžeme vidět prototyp úspěšného podnikatele.

Sokol nesnáší přetvářku a lež. V takovém případě je velmi tvrdý a z konfliktu vychází protivník zdeptaný.

Neumí dělat kompromisy a pokud chce něčeho dosáhnout, chce to ihned. Někdy ho to svádí k ukvapenosti. To platí i pro jeho partnerské vztahy.

Bývá samolibý a někdy i trochu povýšený.

bobr (20. dubna – 20. května)

„Vezmi na sebe odpovědnost, přizpůsob se situací, překonej sám sebe a všechny zachraň „- to je Bobrovo heslo.

Indiáni věřili, že bobr vládne kouzelnou silou, která mu umožňuje stavět složité stavby. Jeho schopnost přizpůsobit si prostředí vlastním potřebám je ohromovala.
Bobr je fantastický pracovník: rozvážný, maximálně efektivní, zručný, vynalézavý a zároveň strategicky myslící. Všechny tyto schopnosti slouží bobrovi k získání jeho zásadního cíle: jistoty. Jistoty domova a bezpečného zázemí. Tento bobrův cíl ​​i obětavost, s níž k němu směřuje, je často spojován s principem ženství, se smyslem pro rodinu a pevného útočiště. Také jako partner je bobr rozvážný a nedělá věci zbrkle. Nehodlá riskovat a vztah buduje na pevném základě. Někdy s ním proto bývá i trochu nuda.

Bobr je pracovitý a vytrvalý, neuhýbá z cesty, na kterou se vydal. Bývá šetrný a praktický.

Problémy mohou nastat, když je bobr něčím silně zaujatý. Věnuje se věci s veškerou svou úporností a někdy se stává, že si ani nevšimne, že jeho úsilí nepřináší výsledky.

jelen (21. května – 20. června)

Ztělesnění tajemné lesní síly. Bývá spojován s posvátným Stromem života.

Umí být nehybným, tichým, moudrým a prozíravým pozorovatelem. Na dálku vycítí pouze náznak nejmenšího nebezpečí. Dovede také skvěle promluvit. Je rozený diplomat. Lidé z totemu jelena bývali často vyslanci indiánských kmenů při mírových jednáních.

Působí vznešeně a zároveň je velmi milý. Dovede bavit společnost. Snadno se seznamuje, snadno okouzlí. To ho někdy vede k samolibosti a pýše, k povrchnosti ve vztazích a citové nestálosti. Ne vždy je také schopen dovést započatou věc až do konce, uhýbá před překážkami.

Ačkoli miluje volné lesní pastviny a nespoutaný pohyb, rád se vždy vrátí tam, kde cítí pevnou podporu a jistotu. Partnerem jelena musí být oddaný a citově stálý jedinec.

článek pokračuje na další stránce…