Dvanáct znamení horoskopu je možné rozdělit do skupin po čtyřech a přiřadit ke třem astrologickým kvalitám. Ty vypovídají, jakým způsobem člověk přistupuje k životním změnám a jak se s nimi umí vyrovnat. Do které skupiny spadá vaše znamení?

Astrologické kvality dělíme na základní, pevné a proměnlivé. Do každé skupiny spadají čtyři znamení – od každého živlu jedno. Některé charakteristiky jsou jim proto společné, ale v každém znamení se projevují jinak. Kvalita vypovídá o tom, jak dobře se jedinec umí vyrovnat se změnami v životě a jak k nim přistupuje. Zároveň vychází z životního cyklu, který je ovlivněn čtveřicí ročních období a přirozenými změnami probíhajícími v přírodě. Pod jakou kvalitu spadá vaše znamení a jak se to projevuje?

Horoskop na dnešní den - Pátek (01-05-2020) - Sami můžete být zaskočeni nečekaným přílivem hotovosti...

Horoskop na dnešní den - Pátek (01-05-2020) - Sami můžete být zaskočeni nečekaným přílivem hotovosti...

Asi se vrátíte domů dost pozdě, a pokud není pomocník, tak i unaveni nesením balíčků... Celková atmosféra podporuje navazování pracovních i osobních kontaktů.

Doporučené články Číst více

1. Základní kvalita

Jindy zvána také kardinální nebo stěžejní. Do této skupiny znamení spadají Beran, Rak, Váhy a Kozoroh a základní kvalita znamená jakousi hlavní esenci každého živlu. Všem těmto znamením je společná obrovská energie a touha věci začínat, jsou to iniciátoři a motivátoři, kteří vždy překypují nápady a nadšením a umějí uvést věci do pohybu. Milují začátky, milují nové věci, rádi se pouštějí do nejrůznějších projektů – ale ne vždycky je dokončí.

Beran

Berani jsou přímo esencí této kvality – u ničeho nevydrží dlouho, jejich energie se rozpíná do šířky a neustále něco začínají. Brzy od toho však utečou. Stále hledají nové a nové možnosti, jak se „vybít“ a předvést, často sklouzávají k sobectví a myslí především na sebe. Jejich energie a nadšení jsou nevyčerpatelné, nic je nezastaví.

Rak

Raci jsou sice poměrně plaší a opatrní, ale když jde o city, rozhodně se nebojí vyjít jako první s pravdou najevo a ukázat karty. Rádi navazují hluboká spojení daleko dřív než ostatní, nebojí se otevřít i někomu cizímu a inspirovat druhé, aby svoje emoce také vystavili na odiv.

Váhy

Toto vzdušné znamení nade vše zbožňuje komunikaci a kontakty, jsou skvělí iniciátoři nezávazných small talků a umějí seznámit každého s každým. Mají nekonečné adresáře, které neustále rozšiřují. Baví je uvádět věci do pohybu a iniciovat hlavně společenské dění. Mají rádi propojování a harmonii, tam vybíjejí svou energii.

Vliv planet na dny v týdnu: Na kdy si domluvit rande a která planeta nám dává lekce?

Vliv planet na dny v týdnu: Na kdy si domluvit rande a která planeta nám dává lekce?

Sedm dní v týdnu je zasvěceno sedmi planetám. Astrologie přiřaďuje každé planetě rozdílný význam. Jednotlivé dny mají odlišnou energii a hodí se tedy pro jiné činnosti.

Doporučené články Číst více

Kozoroh

Kozorozi jsou trochu jiní než ostatní základní znamení – nejde jim o aktivitu jako takovou, živel země jim velí angažovat se jen tam, kde je to potřeba, kde je to účelné. Dokážou báječně motivovat lidi kolem sebe k dosažení nějakého společného cíle nebo konkrétních definovaných výsledků. K aktivitě, kterou vytvářejí, přistupují vždycky zcela prakticky.