Beran

Vládcem téhle životní etapy je Měsíc. Kvůli citlivosti Měsíce jsou děti velmi citlivé a vyžadují velkou rodičovskou péči. Role rodičů je v tomto období velmi důležitá. V tomto období se bod života pohybuje ve znamení  Berana , i proto jsou děti plné energie, zvídavé a neposedné. Dejte dětem svobodu, ale učte je, aby pěstovaly vůli.

Býk

V tomto období má vliv na rostoucí děti zejména Merkur. Bod života se nachází ve znamení  Býka . Díky tomu děti touží vše prozkoumat. Mají silnou touhu měnit věci a prožívat každý den jiné situace. Během tohoto období se člověk učí pravidla komunikace s ostatními.

Jaký démon ničí vaše znamení zvěrokruhu? Býky deptá žárlivost, Ryby se bojí zklamání

Blíženci

Vládnoucí planetou tohoto období je Venuše, která symbolizuje lásku, sexualitu a erotiku. Bod života se pohybuje ve znamení Blíženců, takže je nezbytné v dětech rozvíjet intelekt a samostatné myšlení. Je to také období, kdy se dospívající setkají poprvé s láskou a sexualitou. Dá se říct, že je to doba sbírání informací.

Rak

Je to období, kdy se bod života nachází ve znamení Raka. Hlavním úkolem je formovat vlastní hodnotový žebříček a osvojovat si zkušenosti předcházejících generací. Velmi náročná je doba mezi 26. a 27. rokem života, kdy u mnoha lidí dochází k rezignaci a touze začít znova. Pozor na ukvapené činy.