Beran

Vládcem téhle životní etapy je Měsíc. Kvůli citlivosti Měsíce jsou děti velmi citlivé a vyžadují velkou rodičovskou péči. Role rodičů je v tomto období velmi důležitá. V tomto období se bod života pohybuje ve znamení  Berana , i proto jsou děti plné energie, zvídavé a neposedné. Dejte dětem svobodu, ale učte je, aby pěstovaly vůli.

Býk

V tomto období má vliv na rostoucí děti zejména Merkur. Bod života se nachází ve znamení  Býka . Díky tomu děti touží vše prozkoumat. Mají silnou touhu měnit věci a prožívat každý den jiné situace. Během tohoto období se člověk učí pravidla komunikace s ostatními.

Rodiče podle znamení zvěrokruhu. Raci jsou citliví, Skopci zase náladoví. Jak jsi na tom ty?

Rodiče podle znamení zvěrokruhu. Raci jsou citliví, Skopci zase náladoví. Jak jsi na tom ty?

Výchovné metody jsou u každého rodiče různé a leckdy se přístupy k výchově mohou opravdu radikálně lišit. Podle astrologů je předurčuje znamení zvěrokruhu, ve kterém se rodič narodil. Každé má své pozitivní a negativní stránky. Jaké jsou ty tvoje?

Doporučené články Více

Blíženci

Vládnoucí planetou tohoto období je Venuše, která symbolizuje lásku, sexualitu a erotiku. Bod života se pohybuje ve znamení Blíženců, takže je nezbytné v dětech rozvíjet intelekt a samostatné myšlení. Je to také období, kdy se dospívající setkají poprvé s láskou a sexualitou. Dá se říct, že je to doba sbírání informací.

Rak

Je to období, kdy se bod života nachází ve znamení Raka. Hlavním úkolem je formovat vlastní hodnotový žebříček a osvojovat si zkušenosti předcházejících generací. Velmi náročná je doba mezi 26. a 27. rokem života, kdy u mnoha lidí dochází k rezignaci a touze začít znova. Pozor na ukvapené činy.