Indická astrologie je založena na temperamentu a víře v minulé životy. Tento přístup zastává názor, že každý člověk má za sebou více předchozích životů, a že duše znovunarozením nabírá nové zkušenosti.

Proč nechtějí vážný vztah? Berani jsou opatrní, Ryby nesnášejí omezování

Proč nechtějí vážný vztah? Berani jsou opatrní, Ryby nesnášejí omezování

Někteří lidé jsou ve vztazích opatrní, a než udělají skutečně ten nejdůležitější krok, trvá jim to poněkud déle. Proč říkají, že ještě nejsou připraveni na vážný vztah? Čeho se bojí? Odpověď najdete v jejich horoskopu.

Doporučené články Více

Základy indické astrologie tvoří filozofické, společenské a kulturní tradice ukotvené v tzv. Védách. Nejstarší indické písemné artefakty svědčí o tom, že největším rozdílem ve srovnání s evropskými literárními prameny je významné postavení Měsíce oproti ostatním vesmírným tělesům.

Když je řeč o tom, kdo se narodil v jakém znamení podle indického horoskopu, nemyslíme na sluneční znamení, ale na znamení podle Měsíce. S tím souvisí také jeden ze základních principů hinduistické astrologie, že účinky planet přicházejí na Zemi skrze Měsíc. Lunární uzly Kétu a Rahu prozrazují své aktuální poslání a jsou také rozhodující pro předešlý a budoucí život.

Indická astrologie se zakládá na principu putování duše a karmy, přesněji na představě, že činy, myšlenky a touhy předchozích životů mají dosah, který ve velkém ovlivňuje také naši přítomnost. Samozřejmě se rozhodujeme podle své svobodné vůle, závisí na nás, jak budeme žít. Naše rozhodnutí však mají dopad nejen na vývoj našeho života, ale tak na následující inkarnace.  

Mýtus o Rahu-Kétu

Nevěra podle znamení: Blíženci podvádějí, Panny jsou oddané! Jakého partnera si vybrat?

Nevěra podle znamení: Blíženci podvádějí, Panny jsou oddané! Jakého partnera si vybrat?

To, kdy jste se narodili, přímo souvisí i s tím, jací jste v posteli nebo jaký máte charakter. Pokud si tedy právě vybíráte partnera, zvažte i to, kdy se narodil a co o něm jeho znamení zvěrokruhu vypovídá.

Doporučené články Více

Podle mýtu o Rahu-Kétu došlo k válce mezi bohy a démony o nadvládu nad Univerzem, a Naga Vasuki, hadí vládce podsvětí, se rozhodl pomoci bohům v hledání nektaru nesmrtelnosti.

Bohové se domnívali, že démoni chtějí získat nektar pouze z nekalých úmyslů, proto se rozhodli, že na démony vyzrají. Vásuki se však potají napil z nápoje nesmrtelnosti. Slunce a Měsíc to zjistili a stěžovali si u Visnu, stvořitele světa.

Visnu v hněvu rozsekl hada Vásuki na dvě části, díky nápoji nesmrtelnosti však zůstal na živu. Ze dvou části těla hada vznikli na obloze Rahu (hlava) a Kétu (tělo), které slouží lidem k připomenutí toho, že nesmrtelnost dosáhneme pouze tehdy, když porazíme stinné stránky života, jinými slovy: abychom pochopili přítomnost, musíme poznat minulost, protože jen tak můžeme vytvářet budoucnost.    

V následující tabulce vyhledejte na základě svého data narození pozice Rahu a Kétu, která vám hodně prozradí o vaší minulosti, přítomnost a budoucnosti.