Astrologie pracuje se symbolickými významy planet. Každá z planet symbolizuje potřeby a podněty člověka, jeho vnímání sebe samého a svého okolí, jeho motivy a přání. Horoskop je určován postavením planet v době narození. Každé znamení má svou vůdčí planetu, jaká je ta vaše? Poznejte význam jednotlivých planet v horoskopu.

BERAN (21. 3. – 20. 4.) 

MARS Beranovi vládne Mars. Jeho podstatné znaky tvoří vášnivá útočnost, nespoutaná vůle a surová moc. U muže je symbolickým obrazem nevázané sexuality, funguje však i jako symbol očistného ohně a plodnosti. Mars obdarovává tělesnou zdatností a výkonností. Na druhou stranu je prudký, neústupný a násilnický. V horoskopu znázorňuje fyzickou sílu, mužnost, boj, agresivitu, násilí. Spolu s Venuší lásku a s*xualitu.

Sveďte ho podle zvěrokruhu! Na Býky musíte pomalu, Střelci ocení humor

Sveďte ho podle zvěrokruhu! Na Býky musíte pomalu, Střelci ocení humor

Toužíte po muži, který se vám líbí? Nasaďte do boje všechny svoje ženské zbraně a svádějte ho podle slunečního znamení, v němž se ten druhý narodil. Budete mít mnohem větší šanci, že ho skutečně lapíte.

Doporučené články Více

BÝK (21. 4. – 21. 5.) 

 VENUŠE Venuše je planetou lásky a krásy, proto padne jako ulitá Býkům. Jelikož je žena pod silnějším vlivem lásky než muž, stává se pro ženu symbolem krásy. Její nejdůležitější poloha je smyslný cit, vyrovnanost a harmonie a někdy i přirozená smyslnost. U mužů značí silnou vůli k přizpůsobení se, která je spojená s přirozeným taktem a aktivní radostí ze života. V horoskopu znázorňuje krásu, lásku, umění, módu, smyslnost, ale i vulgaritu, nepořádnost a rozchody.

BLÍŽENCI (22. 5. – 21. 6.) 

MERKUR Planetou Blíženců je Merkur. Je to planeta dvojitá, která v sobě spojuje ženský a mužský princip. K mužskému pozitivnímu znaku Merkura patří intelekt. Ženský prvek Merkura je spíše chladný než vroucný, tzv. vypočítavá láska. Merkur je planetou komunikace, je ochráncem politiků, herců, spisovatelů, novinářů ale také zlodějů. Znázorňuje i důvtip, obratnost, zručnost, mazanost, psychický stav Blíženců a jeho inteligenci.

RAK (22. 6. – 22. 7.) 

MĚSÍC Měsíc je symbolem ženskosti, je tak protikladem Slunce (symbolu mužskosti). Měsíc vládne plodnosti. Lidé ovládaní Měsícem bývají přítulní a empatičtí. Naplnění života hledají v lásce a partnerském vztahu. U osob s negativně aspektovaným Měsícem se projevují sklony k slabé vůli a přehnané citlivosti. Měsíc znázorňuje v horoskopu matku, mateřský princip a lásku.