Měli jste někdy podezření, že jste chytřejší než většina lidí?

Někdo by to mohl měřit různými testovacími skóre nebo dobrými známkami ve škole, ale ne všechny znaky vysoce inteligentního člověka se dají měřit čísly.

Proč je tak zatraceně těžké se do vás zamilovat? Znamení zvěrokruhu vám napoví

Proč je tak zatraceně těžké se do vás zamilovat? Znamení zvěrokruhu vám napoví

Všechny vaše vztahy ztroskotaly po velmi krátké době? Chyba bude nejspíš ve vás. Vaše znamení vám prozradí, proč se do vás nikdo nedokáže zamilovat.

Doporučené články Více

Někteří vědci například tvrdí, že být trochu zapomnětlivým je ve skutečnosti znakem toho, že jste nezvykle inteligentní.

Existuje nespočet způsobů, jak měřit inteligenci. Nejznámější je IQ test.

Podle Brain Metrix se průměrné IQ pohybuje v rozmezí 90-110 a IQ nad 120 se považuje za nadprůměrnou inteligenci – často označovanou za „vyšší“.

Skóre pod 70 může být znakem neschopnosti, zatímco skóre 130 a více je spojováno s nadáním.

Vánoční tarotový horoskop rodiny 2018

Vánoční tarotový horoskop rodiny 2018

Vánoce patří rodině – jistě se těšíte, že budete mít čas na své blízké! Tarot vám prozradí, jak si budete o svátcích doma rozumět a na co si dát pozor!

Doporučené články Více

Avšak IQ test je jen jednou z metod měření kognitivních schopností, a ne každý souhlasí s tím, že toto měření je přesné. Naštěstí se nemusíte řídit jen ním, abyste zjistili, zda jste chytřejší než průměr populace.

Přečtěte si tento článek a zjistěte, jestli jste inteligentní. Poznejte znaky lidí, kteří jsou chytřejší než většina lidí.

1. Jste nejstarší sourozenec

Ať se nám to líbí nebo ne, pořadí narození významně utváří náš život.

Nejstarší sourozenci jsou známí jako zodpovědní a přirození vůdci.

Podle Časopisu o lidských zdrojích, mají nejstarší sourozenci tendenci dosahovat v kognitivních hodnoceních vyšší skóre než jejich vrstevníci.

Tato studie předpokládá, že to může být způsobeno tím, že mámy jsou pečlivější při svých prvních dětech už během těhotenství a následně během raných let dítěte.

To však neznamená, že mladší sourozenci nemohou být nadměrně nadaní.

2. Máte kočku

Pokud jste člověkem, který má kočku nebo psa, hovoří to hodně o vaší osobnosti – a zjevně také o vaší inteligenci.

Business Insider poukazuje na studii z roku 2004, která zkoumala 600 vysokoškolských studentů. Zjistila, že studenti, kteří měli kočku, byli otevřenější a měli lepší známky.

Ale ti z vás, kteří mají psy, nezoufejte! Milovníci koček mohou mít sice navrch, ale většina géniů v historii měla širokou škálu domácích zvířat. Může to tedy znamenat, že lidé s domácími zvířaty jsou obecně nadaní.

Albert Einstein měl kočku jménem Tiger, psa jménem Chico, a dokonce měl i papouška!

3. Byli jste kojení

Je kojení mateřským mlékem nejlepší? Studie Science Daily říká – ano.

V průzkumu dětské gramotnosti (zkoumaných bylo 3000 dětí) se zjistilo, že kojené děti dosáhly o 7 bodů vyšší skóre než ty nekojené.

Pokud se tedy domníváte, že jste chytřejší než většina lidí, vděčíte za to své matce.